СИТЕ СЕАРЦХ

ММА борац Муса Кхаманаев: биографија

Муса Кхаманаев је руски борац мешовитогборилачке вештине, шампион Руске Федерације у бразилском Јиу-Јитсу. Он је добро заслужено господар спорта међународне класе Руске Федерације у борби за слободно стазе. По националности Муса Кхаманаев је чеченин. Висина борца је 170 центиметара, тежина - 65 килограма. Наступа у следећим стиловима: ММА, борба самбо и фреестиле рвање. До 20. августа 2016. године Кхаманаев је провео 21 дуел, од којих је 17 победио (7 КОс) и 4 пораза (1 КО). Такође је постао шампион у серији ММА турнира под називом М1-Цхалленге.

Муса Хаманаев

Биографија и познавање борилачких вештина

Рођен је 14. октобра 1987. године у граду Грозном(Чешка република, СССР). Росе активан и покретни момак. Када је имао шест година, уписао се у боксерску секцију, али је након неког времена променио ову дисциплину на слободну борбу. Муса Кхаманаев демонстрирао је добру технику ударања и одбране. У доби од 15 година је већ био у спарингу са 25-годишњим стручњацима. Муса се 2006. године уписао на локални Политехнички универзитет, где је почео да се бави дубоким борбеним самбо и сусрео се са многим тренерима и професионалцима у овом спорту. Неколико година касније, освојио је првенство Руске федерације у борбеном самбу, а годину дана касније освојио је тријумф на светском првенству. Овде Муса Кхаманаев је успео да освоји сукоб са актуелним светским шампионом и Евроазијским Рустамом Кхабиловом.

Борба Муса Кхаманаев

Цхампионсхип титле

У новембру 2012, победивши дуел саНемачки Даниел Веикхел, Хаманаиев проглашен је шампионом турнира М-1 Цхалленге. У таквој сукоби успешно је пребацио противника на земљу, а неколико секунди касније извршио је болан пријем под називом "пета кукица", што се претвара као окретање пете. Касније је морао бранити титулу шампиона. Овог пута борба Муса Кхаманаев провела је против Фина Ника Пухакке, победивши од њега по бодовима.